czwartek, 13 września 2012

Elvis inaczej


Ciekawostki o Marilyn chwilowo za nami, teraz nadszedł czas na Elvisa. To od niego zaczęła się moja pasja do szeroko pojmowanych ,,staroci", do dobrej muzyki ( linczujcie mnie, ale neguję większość obecnych utworów), do dawnego kina, do rozkloszowanych sukienek, pikników i ...szpilek.  Wiem, wiem- to ciekawy ciąg przyczynowo-skutkowy. Wystarczyło, że zagubiona nastolatka, kiedyś tam  w telewizji zobaczyła fragment Comeback Special gdzie ten jegomość w czarnej skórze oczarował ją wizualnie. Potem zaś usłyszała jego barwę głosu i zwariowała, ot tak. Na dodatek w to szaleństwo wciągnęła także babcię i mamę. Kupowała płyty, licytowała książki, dyskutowała na forum ( na które zresztą zapraszam wielbicieli : Klik!) a gdzieś po drodze pozbywała się spodni na rzecz sukienek, butów sportowych dla szpilek i tam można by wymieniać i wymieniać. Poczęła szkicować czarną kreskę na swojej powiece, która notorycznie rozmazywała się, gdy słyszała końcową piosenkę koncertu acz nawet to spotykało się z rodzinnym zrozumieniem. Czasem tapirowała także włosy by później babcia mogła  ją pochwalić, że śliczna jest niczym Priscilla przed operacjami plastycznymi. 

I oto jestem, tadam! 
Wracając do Elvisa...


Elvis a Newman

W poprzednich postach przyznałam się to tego, że zarówno Elvisa jak i Newmana darzę...,,wirtualną namiętnością". Niesamowici, utalentowani mężczyźni. Uwielbiam i tego i tego. Wiecie co ich łączy? A raczej w jakim filmie, z którego znany jest Newman miał zagrać król rock'n'rolla? W ,,Słodkim ptaku młodości"! Niestety manager Elvisa stwierdził, że ta kontrowersyjna rola źle wpłynęłaby na jego reputację... A szkoda.75 godzin

Przez tyle czasu radio Honolulu nadawało piosenki Elvisa w 1962 roku, fani byli zachwyceni, jednakże ten istny maraton przerwał sam Presley, ,,interwencyjnym telefonem".

1094

Tyle dał koncertów w latach 1969-1977.  Bywało, że występował dwa razy dziennie. Wystarczy policzyć ile to lat, ile dni i można dojść do prostego wniosku-tempo niesłychane.


Elvis przykładem dla młodzieży?

W latach 50 wzbudzał niemałe kontrowersje. Komentowano jego sposób poruszania jako lubieżny i sugestywny, kamerowano tylko do pasa co by nie wzbudzać zgorszenia u oglądających. Za to w pod koniec lat 60 nastąpił przełom. Oto ten Elvis poruszający się z takim przecież erotycznym zabarwieniem dostaje pewną nagrodę... Ano dla człowieka, który daje najlepszy przykład amerykańskiej młodzieży.


Wymiary z 1968

Czyli z najlepszego okresu Elvisa. Klatka piersiowa 100 cm, talia 80 cm, biodra 97,5 a to wszystko przy wzroście 185 i wadze 90 kg.


Ulubione

Napój- wiadomo coca-cola. Stroje? Twierdził, że sportowe, ale ja nieszczególnie widzę to zamiłowanie na zdjęciach. Aktorzy? Marlon Brando, Sean Connery i Brigitte Bardot. Wokaliści? Tom Jones, James Brown, Mahalia Jackson. 

Hobby

Narty wodne, motocykle, karate, jazda konna

Hall of Fame

Jako jedyny został przyjęty do trzech: rock and roll, country i gospel.

Grammy

Był nominowany 14 razy z czego dostał 3 nagrody Grammy.

Niedługo część kolejna, nieco bardziej rozbudowana- zaszalejemy.

2 komentarze:

  1. Dziewczyno! To, co tu piszesz, nie tylko w tym poście, ale na całym blogu, szalenie mnie pociąga. Czytam każdy post z niemałym zaciekawieniem, bo trafiłaś w obszar moich zainteresowań, czyli wszystko, co staroświeckie - stary Hollywood, wspaniała moda lat 50. i 60., oraz muzyka i najlepszy na świecie Elvis! Możesz być pewna, że będę tu zaglądać i że jeszcze się do Ciebie odezwę. ;) Widać, kręcą nas podobne rzeczy.
    Panna Zuzanna

    OdpowiedzUsuń
  2. Skąd ja to znam, to zauroczenie i wszystko pozostałe. :) W 90% tak samo było ze mną. :)

    Hall of Fame - cztery razy. W 2007 jeszcze do Hall of Fame Rockabilly.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...