wtorek, 28 sierpnia 2012

Wszystkie dziewczyny Elvisa

Odkąd tylko Elvis stał się sławą na światową skalę spekulowano na temat jego przyszłej żony. Pojawiał się ogrom domysłów, sensacyjnych wieści o rzekomym tajemnym ślubie ( co uczynił później z Priscillą), dwuznacznych wypowiedzi jego uroczych partnerek filmowych ( prawie każda go uwielbiała, łączyła ich oczywiście niezwykła więź), co utworzyło wcale nie małą listę domniemanych romansów- łącznie 37.Wymagań nie miał zawrotnych- ot wystarczyło mieścić się w przedziale 165-175 cm i mieć chociaż takowe wymiary: 85-60-85, lubić filmy, muzykę i typowe amerykańskie jedzenie - hamburgery i coca-colę- ponadto cieszyć się rzeczami codziennymi i prostymi. 

[Byłabym za niska, za szeroka w biodrach i na dodatek nie napiłabym się z nim coca-coli- odpadam]

Dociekliwy dziennikarze dokopali się szybko do jego pierwszej miłości szkolnej- Barbary Hearn. Elvis spotykał się z nią jeszcze długo po ukończeniu szkoły jak i w czasach, gdy osiągnął już status gwiazdy. Hearn była w tym czasie modelką i zbierała wycinki prasowe o swoim chłopaku.


Innymi miłościami tamtego okresu  miały być także Dixie Locke oraz June Juanico.
Dixie Locke

June Juanico

Pod koniec lat 50 zaczęła się u Elvisa era filmowa jak i czas stacjonowania w Niemczech. Gazety zaczęły doszukiwać się romansów z aktorkami, modelkami- tymi niemieckimi również.

W swoim pierwszym filmie ,,Love me tender" gra z Debrą Paget, która swoimi wypowiedziami dawała do zrozumienia, że istnieje coś takiego jak jej romans z młodszym o dwa lata Elvisem.

,, Jestem zazdrosna o każdą dziewczynę, w której Elvis mógłby się zakochać"


Elvis z Debrą na planie filmu ,, Love me tender"


Widywano go także z takimi gwiazdami filmu jak: Rita Moreno oraz Natalie Wood. Sama Natalie wypowiadała się o ich rzekomym związku jako przyjaźni, zarzekała się także, że nie są w sobie zakochani, bowiem są na to zbyt młodzi i za bardzo zajęci na początku swojej kariery. Pojawiła się także pogłoska, że Elvis nie oświadczył się Wood z powodu matki, która jej nie polubiła.

Rita Moreno
Elvis z Natalie Wood

Pojawiła sie takze Yvonne Lime, pasjonatka motocykli, z którą Elvis spotykał się przez parę weekendów, ich romans zakończył się w 1957 roku.

Yvonne Lime

Łączono go także z Dolores Hart- zagrał z nią w filmie ,,Loving You". Co ciekawe obecnie śliczna blondyneczka jest...siostrą zakonną w klasztorze benedyktynek w Bethlehem, Connecticut. 

Z siostrą Dolores


Kolejne nazwiska to: 

Ann Neyland- która spotkała Elvisa na planie ,,Więziennego rocka", często widywano ich razem, acz rzekomy romans skończył się razem z  pracą nad filmem.


Vera Tschechowa- spotykał się z nią w czasie swojego pobytu w Niemczech.


Po Verze pojawiła się Ursula Siebert oraz Margit Buergin. Podobno ta ostatnia była nazywana niemiecką ,,BB", co jak co dla mnie trochę na wyrost. Delikatnie mówiąc. 

W Niemczech poznał także swoją przyszłą żonę- Priscillę, o której wypowiadał się w samych superlatywach.,,Myślę, że to najładniejsza dziewczyna, jaką kiedykolwiek widziałem. Ma cudowne błękitne oczy i jest śliczną brunetką. W Niemczech spotykałem się z wieloma dziewczętami, zarówno z Niemkami jak i Amerykankami, ale Priscilla przewyższa je wszystkie."

Nim poślubił Priscillę łączono go praktycznie ze wszystkimi partnerkami filmowym między innymi z Ann Margret grającej wraz z nim  w hicie ,, Viva Las Vegas".Z Priscillą wziął potajemny ślub w 1967 roku, co nieco uciszyło ogrom plotek o jego romansach, aczkolwiek nowe miłostki pojawiały się co jakiś czas, często wraz z nowym filmem. Ile w tym jest prawdy a ile kłamstwa- to wiedzą już tylko sami zainteresowani.

6 komentarzy:

 1. Co takiego one w nim widziały ? Cóż, dla pozostaje to zagadką ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja to rozumiem, acz Elvis najbardziej mi się podobał w latach 68-71, wtedy nawet bym zapiszczała na jego widok- a co mi tam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Może romansował z pięcioma, może pięćdziesięcioma. Rzecz w tym, że nie spotkał tej, która nie piszczałaby na jego widok, tylko próbowała zrozumieć i wesprzeć. No, może Ann Margret, byłaby tą najwłaściwszą. Jej prywatne życie-wierność i całkowite oddanie się choremu mężowi świadczy, że ta kobieta miała/ma siłę jakiej EP nie miał, a bardzo potrzebował.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z tymi słowami. Priscillia był niedojrzała emocjonalnie. Elvis potrzebował kobiety która naprawdę go pokocha.

   Usuń
 4. Już wspominalam o tym przy innym Twoim wpisie ( bo bardzo mi się podobają i chętnie czytam ) że nie wspominałaś o bardzo waznej jego dziewczynie czy też nawet narzeczonej ( bo sie jej oświadczył) a mianowicie o Anitcie Woods. Byli parą od 1957-1962 . Jak sie dowiedziala ze on nie moze wybrac pomiedzy nia a Priscilla to z nim zerwala. Elvis płakał , ale sie nie ugiela. Pisał do niej przepiekne listy milosne gdy stacjonowal w Niemczech. Mozliwe ze jakby go nie zostawila to ona bylaby dzis pania Pressley. Mama Elvisa bardzo ja lubila , czesto mowila ze marzy ze urodzi jej wnuka

  OdpowiedzUsuń
 5. Faktycznie! Dziękuje za zwrócenie uwagi na to przeoczenie. W takim razie pozostaje mi poświęcić jej jeden osobny wpis.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...